The Empress of life- The Pink Rook (PL | EN)

The Empress of life- The Pink Rook (PL | EN)

„The Pink Rook” to kanał na You Tube przeznaczony, moim zdaniem, dla kobiet świadomych siebie i kochających życie. Kinga, założycielka i twórczyni tegoż kanału jest super. Opowiada bezpardonowo na różne tematy, testuje dla nas kosmetyki, nie boi się wyrażać własnego zdania, jest aktywistką walczącą o słuszne sprawy, a przede wszystkim jest sobą!

Kocham jej „kokoszmatelowe” stylizacje pełne fantazji, nietuzinkowe i bajeczne, a jej osobowość mogłabym spożywać dziennie na deser, bo tak strasznie wprawia mnie w dobry nastrój.

Kim jest Kinga?

Przekonajcie się sami. Zapraszam na wywiad.


OPOWIEDZ NAM TROCHĘ O SOBIE:

Nie bardzo wiem od czego zacząć!

Mam na imię Kinga, jestem z Polski, mieszkam w Londynie. Czuję się Europejką. Jestem kobietą, która stara się być człowiekiem szczęśliwym. Jestem trochę niespokojną duszą, trochę rozedrganą, bardzo niezależną. Ma to swoje złe i dobre strony. Z tych dobrych – zawsze czegoś szukam, odkrywam, uczę się.

ZNALAZŁAM TWÓJ KANAŁ NA YOU TUBE PRZYPADKIEM I PRZEPADŁAM. TWOJA OSOBOWOŚĆ WYBIJA SIĘ NA PIERWSZY PLAN. JAK DLA MNIE MOŻESZ MÓWIĆ NA KAŻDY TEMAT A JA I TAK BĘDĘ CIEBIE OGLĄDAĆ WLANIE ZA TWOJA BEZPOŚREDNIOŚĆ, POCZUCIE HUMORU I DYSTANS.

OPOWIEDZ NAM KIEDY ZACZĘŁA SIĘ TWOJA PRZYGODA Z YT, JAKIE MIAŁAŚ NAJWIĘKSZE PRZESZKODY ORAZ JAKIE MASZ CELE ZWIĄZANE Z TWOIM KANAŁEM.

Bardzo dziękuję!

Filmy na YouTubie oglądam od lat, zawsze chciałam nagrywać, ale przez bardzo długi czas nie umiałam sie przełamać.

Największą przeszkodą było przekonanie samej siebie, że warto. Najciężej było usiąść przed kamerą, przełamać się, wyjść do ludzi ze swoim prawdziwym obliczem. Potrzeba mi było trochę czasu, żeby całkiem się otworzyć, ale teraz już czuję się przed kamerą swobodnie. Reasumując - największą przeszkodą było przekonanie samej siebie, żeby zacząć. Jeśli chodzi o cele, to może zabrzmi to mało modnie, ale nie mam. Nie lubię jasnych celi. To zdecydowanie nie jest mój styl – i nigdy nie był. Ja bacznie obserwuję to, co przynosi mi życie, staram się wykorzystywać pojawiające się szanse i możliwości, zachowywać  we wszystkim balans.

Staram się robić wszystko, żeby być po prostu szczęśliwą. W szerszym spektrum stwierdzenie ‘bycie szczęśliwym’ zawiera wszystko – spełnienie zawodowe i prywatne, zdrowie moje i najbliższych, radość rodziny i przyjaciół. Możliwość patrzenia w lustro bez wstydu. Jestem osobą bez wyraźnego celu, oprócz tego jednego - chcę zachować w życiu szczęście.

CO BYŚ PORADZIŁA OSOBOM, KTÓRE CHODZĄ Z ZAMIAREM POSIADANIA WŁASNEGO KANAŁU NA YT?

o   Odwagi. Jeśli masz pasję, czujesz, że masz coś ciekawego do pokazania – zrób to.

o   Bezwględnie bądź sobą, nie udawaj.  Na YT znajdzie się miejsce dla każdego świra. I wszyscy mamy już dość plastikowych, sztucznie pozowanych uśmiechów.

o   Pokaż własną osobowość i własny styl – w byciu sobą jesteśmy najlepsi.

o   Miej szacunek do swoich widzów. Nie oszukuj, zawsze kiedy możesz, odpisuj. Dzięki nim YT się kręci.

o   Nie sprzedawaj się. Bądź rzetelny i prawdomówny. Fałsz da sie wyczuć momentalnie

o   Przygotuj się na falę krytyki, hejtu, głupoty. To po prostu ‘ryzyko zawodowe’

o   Zastanów się ile prywatności chcesz ujawnić. To ciężko jest odzyskać.

o   Zastanów się jakie są Twoje pobudki. Jeśli ‘hajs i popularność’, to lepiej nie zaczynaj. YT to tak naprawdę ciężka praca, godziny "reserchów", nagrywania i pracy technicznej, której nikt nie widzi. Jeśli w ogóle przychodzi jakiś ‘sukces’ to często po latach.

PRZYBLIŻ NAM PROSZĘ TWÓJ PROCES POWSTAWANIA FILMIKU:

No to po kolei:

·      Najważniejszy jest pomysł, inspiracja. Potem, zależnie od typu filmu, zdaję się na flow, lub robię "research". Badam temat, robię notatki.

·      Przygotowuję się ‘wizualnie’ – najczęściej makijaż, ciuchy, włosy. Często puszczam wtedy jakąś energetyczną muzykę.

·      Sprzątam pokój, w którym nagrywam!

·      Ustawiam światła, lampy, cały sprzęt.

·      Jeśli nagrywam video modowe, najpierw rozstawiam sprzęt, a potem otwieram moje szafy i dosyć spontanicznie wybieram stylizacje wg danego tematu.

·      Kiedy siadam do nagrywania, zazwyczaj idzie gładko, staram się robić jak najmniej cięć. Sam proces nagrywania jest dla mnie najprzyjemniejszą częścią!

·      Wrzucam kontent na YT, gdzie obrabiam i renderują filmy. Nie używam żadnych programów na moim komputerze- po prostu nie mam na to czasu. Taka obróbka zajmuje od kilkudziesięciu minut (trzeba przesłuchać i złożyć cały materiał), do dobrych kilku godzin.

·      Następnie przygotowuję opis do filmu, metatagi, zdjęcie główne.

·      Po publikacji filmu staram się odpowiedzieć na jak największą ilość komentarzy.

Kurcze, dopóki tego tu nie wymieniłam, nie miałam pojęcia, że wymaga to aż tyle energii! 

JAKIEGO SPRZĘTU UŻYWASZ DO NAGRYWANIA I CO JEST TWOIM ŚWIĘTYM GRALEM?

Na początku nagrywałam aparatem Nikon D5100. Do tego miałam mikrofon i dwie lampy. Dziś nagrywam telefonem Samsung Galaxy S7, mam wciąż te same dwie lampy i lampę ring. Nie używam zewnętrznego mikrofonu. Najchętniej nagrywam przy dziennym świetle.

Staram się trzymać wszystko jak najbardziej minimalistycznie – im więcej sprzętu, tym więcej zachodu, zmarnowanego czasu. Stawiam na merytorykę samych filmów. Nagrywanie telefonem jest dla mnie rozwiązaniem idealnym. Nagrywa w jakości 4K, filmy mogę od razu przesłać na YouTube. Moje centrum dowodzenia jest zawsze ze mną!

JAK RADZISZ SOBIE Z HEJTEM, JEŚLI TAKOWY MASZ ? CZY PAMIĘTASZ PIERWSZY KOMENTARZ JAKI OTRZYMAŁAŚ POD FILMIKIEM? JEŚLI TAK TO CZY PAMIĘTASZ JEGO TREŚĆ?

Staram się o tym nie mysleć. Decydując się na pokazywanie swojej osoby w Internecie, musimy liczyć się z wszystkimi tego konsekwencjami. Dostaję morze pozytywnych komentarzy, wiadomości – staram się koncentrować właśnie na tych aspektach.

Jestem zdecydowanie zbyt dużą dziewczynką na to, żeby przejmować się czyimkolwiek hejtem.

Niestety nie pamiętam pierwszego komentarza, ale podejrzewam, że był od mojego partnera, Tomka. Na początku miałam chyba 2 subskrypcje i stan taki utrzymywał się przez dość długi czas!

JAKIE FILMY DOKUMENTALNE, KANAŁY NA YT LUB WYWIADY BYŚ POLECIŁA I DLACZEGO?

o   Często polecam właśnie filmy dokumentalne i inne kanały YT u siebie.

o   Jeśli chodzi o inspirujące dokumenty, to bardzo polecam, zwłaszcza dla kobiet:

o   Miss Representation (2011) – współczesny seksizm, obraz tego, jak media manipuluja nami, naszymi stereotypami, etc.

o   Dokument o Iris Apfel ‘IRIS’.

o   Dokument Advanced Style – o fashionistkach w wieku 70+

o   DokumentThe 100 Years Show — Alison Klayman, artystka Carmen Herrera, która została odkryta w wieku 100 lat!

o   Dokumnet The True Cost – warto wiedzieć, skąd biora się nasze ubrania...

Jeśli chodzi o kanały YouTube – nie chcę nikogo wymieniać, żeby nikt nie czuł się pominięty! J YT ma ten urok, że każdy znajdzie coś dla siebie.

JAKIE SĄ TWOJE SPOSTRZEŻENIA NA TEMAT WSPÓŁCZESNEJ KOBIETY? CZY TWOIM ZDANIEM „ŚWIAT URODOWY” ZMIERZA W KIERUNKU METOD NATURALNYCH I ZDROWIA CZY WRĘCZ PRZECIWNIE-> OPERACJE PLASTYCZNE STANĄ SIĘ JESZCZE BARDZIE POPULARNE?

Myślę, że ciężko jest oceniać teraźniejszość – dużo łatwiej jest patrzeć wstecz i wartościować z perspektywy czasu.

Charakterystyczny dla naszych czasów jest totalny eklektyzm, czy jak kto woli postmodernizm. W kulturze, sztuce, muzyce, modzie, również w sferze ‘beauty’.

Znam kobety, które w ogóle się nie malują, znam kobiety, które noszą ‘full glam’ na twarzy i sztuczne rzęsy praktycznie codziennie. Znam zwolenniczki kosmetyków naturalnych i fanki medycyny estetycznej. Dla każdego jest miejsce, każdy z nas jest na swój sposób piękny.

To jest własnie urok naszych czasów – możliwość wyrażania siebie i robienia tego, co uczyni nas szczęśliwszymi.

Ja osobiście staram się trzymać złoty środek. Odrzucają mnie napompowane usta, czy policzki, ale już np. delikatne chirurgiczne podniesienie powiek, bądź lifting biustu, to zabiegi, które mogą ułatwić życie wielu kobietom!

Jesteś aktywistka, która walczy w słusznych sprawach. Przybliż nam sprawę mikrogranulek.

Uważam, że skoro mam odrobinę głosu i jest kilka osób, które oglądają moje filmy, to totalnym chamstwem byłoby ignorowanie wszystkich problemów,  które mnie otaczają i z którymi mogłabym w prosty sposób powalczyć.

Problem plastikowych mikrogranulek to paląca sprawa,  z którą USA i Kanada już się zmierzyły. Unia Europejska jednak wciąż nie zbanowała produktów zawierających plastikowe granulki.

Możemy je znaleźć w peelingach, pastach do zębów, etc. Problem leży w tym, że po spłukaniu w zlewie, granulki dostają się do mórz i oceanów.  Zwierzęta omyłkowo zjadają je (mylą je z planktonem) i umierają. Co ciekawe, sami zjadamy potem ten plastik – granulki znaleziono np w rybach, trafiających na nasze stoły!

JAKBYŚ OKREŚLIŁA SWÓJ STYL?

Nie mam pojęcia haha ;) Ciągle się zmienia, mam różne fazy. Myślę, że charakterystyczne dla mnie jest uwielbienie dla ubrań vintage. Lubię rzeczy unikalne, dziwaczne, nawet czasem brzydkie.

Lubię kicz. Lubię prowokować.

Mam też to rozdarcie – z jednej strony uwielbiam czysty minimalizm, wręcz ascetyzm, z drugiej kocham dziki, krzyczący eklektyzm.

Niezmiennie fascynuje i inspiruje mnie styl Jane Birkin, Iris Apfel, serialowej Carrie Bradshaw. Nigdy jednak nie kopiuję, moda ma podkreślać naszą osobowość i indywidualizm!

 

Kinga for Polish Glamour magazine.

 

JAKA CZEŚĆ GARDEROBY LUB AKCESORIUM DODAJE CI PEWNOŚCI SIEBIE?

Chyba nie mam jednej, konkretnej rzeczy. Ubranie daje mi pewność siebie, kiedy stanowi świetną całość i jest dopasowane do okazji, mojego aktualnego nastroju.

Aktualnie jestem zachwycona moimi botkami w kolorze magenty i wielkim futrzanym kanarkowożółtym futrzaku. Ale pewnie za miesiąc pokocham co innego! 

JESTEŚ POLKA MIESZKAJĄCĄ W WIELKIEJ BRYTANII. JAK BYŚ ZDEFINIOWAŁA KOBIECĄ MODĘ BRYTYJEK A JAK POLEK?

Mówi się, że Brytyjczycy sa bardziej konserwatywni, jeśli chodzi o ubiór.

Ja zawsze z przyjemnością patrzę na dzieciaki, idące do szkoły – w mundurkach. Obowiązek mundurków to według mnie świetna sprawa, pomagająca ukształtować elementarne poczucie elegancji. Nie każdy musi mieć świetny styl, ale każdy powinien umieć ubrać się co najmniej stosownie. I tak właśnie Brytyjczycy wiedzą, że eleganckim ubiorem jest biała koszula, dobrze uszyta marynarka, dobre buty.  To jest coś, czego trochę brakuje mi w polskiej modzie. Często młodzi ludzie, zwłaszcza mężczyźni, po prostu nie wiedzą, jak ubrać się, żeby wyglądać profesjonalnie, elegancko. Polscy mężczyźni czesto czują się głupio w garniturach, jest im niewygodnie. Ogromna szkoda, bo każdy mężczyzna wygląda doskonale w dobrze dopasowanym garniturze!

Jeśli chodzi ogólnie o styl w UK, to każda część kraju, ba, każda część Londynu, ma swój ‘styl’!:

o   Dzielnice w pobliżu satdionu Wembley to mieszanka kultur – kolorowe Sari, hadjiby, polscy chłopcy w dresach Lonsdale.

o   Camden – niedobitki subkultur, ciężkie Martensy, powiew artyzmu (często przerost formy nad treścią).

o   Miejsca turystycznego kultu, Buckigham Palace, Big Ben – azjatyckie daszki, adidasy do frotowych skarpet,  turyści z plecakami noszonymi na klacie (tyłem do przodu), strzelający migawkami swoich aparatów jak szaleni.

o   Okolice luksusowych sklepów, Knightbirdge – hiper-bogate dubajskie półksięzniczki w braniach za moją roczną wypłatę, młode Azjatki ubranie od stóp do głów w LV, z piętnastoma torbami z zakupami od Chanel. Modne blogerki.
Okolice City – młodzi zabiegani biznesmeni w perfekcyjnie nudnych garniturach.

Oczywiście bardzo upraszczam, dzielnic jest dużo więcej – ale masz obraz. Na ulicach Londynu znajdziesz wszystko. Dosłownie wszystko.

CZYM ZAJMUJE SIĘ KINGA W WOLNYM CZASIE?

Nie znam takiego pojęcia! ;) A tak serio –  ogarnianie YouTube, filmy, książki, seriale, ukulele, second handy, galerie sztuki, spanie, jedzenie. To zdecydowanie moje ulubione przyjemności!

MARZENIA NA PRZYSZŁOŚĆ?

Na chwilę obecną powoli coraz większym marzeniem staje się to, żeby YouTube stał się moim zajęciem ‘pełnoetatowym’. Nie mam jakiejś ogromnej presji, nie dążę do tego za wszelką cenę, ale coraz częściej myślę sobie, że w przyszłości być może byłoby to możliwe. Mam tyle pomysłów, tyle różnych wizji na to, co chciałabym zrobić i totalny brak czasu!

Jakiś czas temu założyłam kanał anglojęzyczny, chcę w w 2017 skupić się na jego rozwoju.

Ale poza tym, to wiesz , tak jak mówiłam – żadnych jasnych planów. Robię swoje i zdaję się na flow!

KIEDY CZUJESZ SIĘ SZCZESLIWA?

Kiedy staję przed jakimś nowym wyzwaniem. Kiedy robię coś zupełnie nowego.

Kiedy ktoś docenia to, co robię zupełnie pod prąd, po swojemu i wbrew powszechnie przyjętym ‘normom’.

Lubię czuć, że zrobiłam coś dobrze, że nie uległam np. łatwemu zyskowi, że robię coś bezinteresownie. To daje straszną frajdę i wolność.

Lubię widzieć znajome, uśmiechnięte twarze ludzi, których kocham – mojej rodziny i przyjaciół, których zostawiłam w Polsce. Lubię zaciągać się świeżym, Rajczańskim powietrzem (to moja rodzinna wioska w Polsce). Chwile z bliskimi są naprawdę bezcenne.

Lubię grać na ukulele i podśpiewywać swoje ukochane piosenki. Lubię znajdować ‘perełki życia’ w second handach.

Lubię po całym długim dniu przyjść do domu zrzucić szpilki, biustonosz, zmyć makijaż.

Lubię spędzać czas z moim narzeczonym (dla mnie to wciąż brzmi bardzo świeżo ;) ), to bezsprzecznie moja bratnia dusza i przyjaciel, mamy w sobie ogromne oparcie! Ostatnio dowiedziałam się co to jest duńskie ‘hyggie’ – okazuje się, że namiętnie praktykujemy, nawet o tym nie wiedząc!

JAKI TYP KOBIETY CIĘ INSPIRUJE? CZY JEST JAKAŚ SZCZEGÓLNA, KTÓRĄ CHCIAŁABYŚ POZNAĆ?

Jest mnóstwo takich kobiet.

Na pewno niezastąpiona Iris Apfel – wspaniała, mądra i skandalicznie stylowa postać! Jest jedną z niewielu osób publicznych, z którą zgadzam się w niemal każdej kwestii, w niemal 100%. Wciąż nie mogę wyjść z podziwu, że za każdym razem, kiedy jej słucham, albo czytam wywiad z nią, czuję się, jakbym słyszała samą siebie. Moja ikona.

Uwielbiam tez Kim Cattrall. Postać Samanty z Sex and the City, jest dla mnie nieustającą inspiracją. Ludziom wydaje się bardzo płytka i nastawiona na seksualność, ale tak naprawdę to postać nowoczesnej, silnej, błyskotliwej, autentycznej kobiety. W serialu Samantha choruje na raka piersi. Odcinek, w którym podczas publicznej przemowy rzuca peruką i klnie z mównicy, za każdym razem wyciska mi łzy z oczu. W ogóle postać Sam jest dla mnie bardzo ważna i wielowymiarowa. Uwielbiam!

Kiedyś miałam okazję być na francuskiej premierze filmu z jej udziałem ‘Meet Monica Velour’. Grała tam zniszczoną życiem, podstarzałą aktorkę porno. Wszystkie gwiazdy grzecznie schodziły po schodach, schodek po schodku, pod eskortą ochroniarzy. Kiedy jeden z nich chciał wziąć Kim pod rękę, ta przepięknie się roześmiała i niemal zbiegła po tych schodach z lekkością motyla. W niebotycznych obcasach! Jej długa, skrząca suknia, przepięknie powiewała.  Wyglądała jak bogini. To było jakby lekkie objawienie dla mnie, tak cudownie symboliczne. Piękna, dojrzała, samodzielna i niezależna kobieta.

Ponadto modowo kocham też np. Sarah Jessicę Parker, Helenę Bonham Carter, Bjork.  Z Polek podziwiam za wszystkie osiągnięcia Anję Rubik. Chętnie poznałabym też Magdę Gessler, która robi wspaniałą rozpierduchę w lekko zapyziałych polskich mediach! Kocham jej bezpośredniość, brak tolerancji dla cwaniactwa, fałszu i jak ja to nazywam ‘smutnego pierdolenia’.

JAKA KOBIETĘ POLECIŁABYŚ DO TEGO WYWIADU?

Z ludzi, którzy zasługują na większy rozgłos – wspaniała polska ilustratorka mieszkająca w UK, Sonia Hensler. Dowiedziałam się o jej istnieniu od wspólnych przyjaciół. To ona stworzyła logo ThePinkRook. Rozkręca swoją własną firmę ilustracji erotycznych La Punani. Wspaniała osobowość, zabójczy style, mega talent!

logo wykonane przez mega utalentowaną Sonia Hensler- La Punani.

Zajrzyj i polub, bo warto:

CYTAT ŻYCIA?

Pewnie prawie każdy tekst Boba Dylana, lub wiersz Czesława Miłosza...

Moja wierna mowo
Moja wierna mowo,
służyłem tobie.
Co noc stawiałem przed tobą miseczki z kolorami,
żebyś miała i brzozę i konika polnego i gila
zachowanych w mojej pamięci.
Trwało to dużo lat.
Byłaś moją ojczyzną bo zabrakło innej.
Myślałem że będziesz także pośredniczką
pomiędzy mną i dobrymi ludźmi,
choćby ich było dwudziestu, dziesięciu,
albo nie urodzili się jeszcze.
Teraz przyznaję się do zwątpienia.
Są chwile kiedy wydaje się, że zmarnowałem życie.
Bo ty jesteś mową upodlonych,
mową nierozumnych i nienawidzących
siebie bardziej może od innych narodów,
mową konfidentów,
mową pomieszanych,
chorych na własną niewinność.
Ale bez ciebie kim jestem.
Tylko szkolarzem gdzieś w odległym kraju,
a success, bez lęku i poniżeń.
No tak, kim jestem bez ciebie.
Filozofem takim jak każdy.
Rozumiem, to ma być moje wychowanie:
gloria indywidualności odjęta,
Grzesznikowi z moralitetu
czerwony dywan podścieła Wielki Chwał,
a w tym samym czasie latarnia magiczna
rzuca na płótno obrazy ludzkiej i boskiej udręki.
Moja wierna mowo,
może to jednak ja muszę ciebie ratować.
Więc będę dalej stawiać przed tobą miseczki z kolorami
jasnymi i czystymi jeżeli to możliwe,
bo w nieszczęściu potrzebny jakiś ład czy piękno.
- Czesław Miłosz

Tak mało
Tak mało powiedziałem.
Krótkie dni.
Krótkie dni,
Krótkie noce,
Krótkie lata.
Tak mało powiedziałem,
Nie zdążyłem.
Serce moje zmęczyło się
Zachwytem,
Rozpaczą,
Gorliwością,
Nadzieją.
Paszcza lewiatana
Zamykała się na mnie.
Nagi leżałem na brzegach
Bezludnych wysp.
Porwał mnie w otchłań ze sobą
Biały wieloryb świata.
I teraz nie wiem
Co było prawdziwe.
Autor: Czesław Miłosz

Zajrzyj i polub, bo warto:

Jesteś wspaniała, dziękuje pięknie za poświęcony czas,

Buziak,

Agata


ENGLISH TRANSLATION:

 Tell us a bit about yourself:

I don’t really know what I should start with!

My name is Kinga, I come from Poland and live in London. I feel very much European.I’m a woman who aspires to be a happy a person. I’m a bit of a free spirit, very independent. It’s a good and bad thing …the good thing is, I’m always searching, discovering and learning.  

I found your You Tube Channel by accident and I got hooked immediately. Your personality shines bright through the screen. You can talk about any topic and I’m watching you religiously. You just make my day and make me laugh.

When did you start your YT channel? What was your biggest obstacle in the beginning and what was your goal?

Thank you very much!

I myself have been watching YouTube videos for years and have always wanted to make my own channel, but I could not overcome myself.

The biggest obstacle was to convince myself that it’s worth it and to sit down in front of the camera with my true face. It took a while to open myself up completely but now I feel very comfortable. In summary, the biggest obstacle was to start.

When it comes to goals…maybe it sounds odd but I don’t have any. I’m not a fan of clear, straight forward goals. I’m observing life and take what it brings, taking chances and opportunities. Trying to keep balanced.

I just make whatever makes me happy. In true spectrum “being happy” it has its all- professional and private fulfillments, health and looking at yourself in the mirror without shame.

I’m a person without goals except for one- I just want to be happy.

What advice would you give to people who want to open their own YT channel?

-       Be brave. If you have a passion and you feel you have something great to share – JUST DO IT!

-       Be yourself, don’t pretend! You Tube has enough space to handle any Waco J. I think we agree that everyone is tired of fake smiles, no?

-       Showcase your personality, your own style- we are at our best when we are just being our self.

-       Have respect for your audience, don’t cheat, if possible replay back to them. Thanks to them your Channel is alive.

-       Don’t sell yourself!

-       Be prepared for hate and stupidity, it’s an “Occupational hazard”;

-       Think of how much privacy you want to showcase. Because it’s hard to get it back.

-       Think why you want to do it, if it’s because of fame and money, then don’t start. YT is a really hard job, hours of research, recording, and very technical. No one sees all that work, If success ever comes it’s usually after years .

Tell us a bit about the process and how you work on your videos?

Starting from the beginning:

-       first of all : idea and inspiration, later on, depending on the movie type, I’m making notes and doing research;

-       I prepare myself “visually”- make up, outfit, hair, having some energizing music on!

-       I clean up the room I am recording in;

-       I set up lighting, all the equipment I need;

-       When the video is about fashion, I set up the equipment first and than, spontaneously choosing clothing from my closet;

-       I try to make as little cuts as possible, usually it goes smooth. I like that part a lot;

-       Then rendering my videos and uploading on YT. I don’t use any programs, simply because I don’t have a time for this. That part takes a while. I have to listen to all the content and put it all together- it may take up to a couple hours;

-       Next, I prepare all descriptions, metatags and a cover photo;

-       After publication, I am trying to answer as many comments as possible.

Damn, after writing all these steps down, I didn’t realize that it takes so much energy!

What kind of equipment do you use? There is any holy grail that you would highly recommend (light, microphone etc.?).

In the very beginning I was using a Nikon D5100. I had a microphone and two lights added to it. Today I am recording with my Samsung Galaxy S7 phone. I still have the same lights plus a ring light. I don’t use an external microphone anymore. I like to record with natural light.

I am trying to keep it all minimalistic, as to not waist so much time. The main point is substantive of my videos.

Recording with my phone is very convenient, its 4k quality and I can send the video straight to YT and I have it always with me if needed.

How do you handle hate, if you have any? Do you remember your very first comment?  If so, what kind of comment was it?

I try to not thinking about it. I expected hate, that’s the consequence of showing ourselves online. My feedback is mostly positive and warm and that’s what I am trying to concentrate on. I am a big girl, I can handle hate ;)

What was my very first comment? I don’t remember really, but it was from my partner Tomek, for a very long time I had only two subscriptions.

Any documentaries, You Tube channels, blogs or interviews you love and could recommend?

-       I recommend documentaries on my channel very often.

-       When it comes to inspirational documentaries a specially for women: Miss Representation (2011) – about manipulation and how the media manipulate us;

-       Iris Apfel „Iris”

-       Advanced Style;

-       100 years show;

-       true cost;

When it comes to TY channels, I’ll not recommend anybody as to not hurt anyone’s feelings, but I am sure everyone will find something for themselves.

Any observations through contemporary women? Do you think we will move towards wellness and going back to the natural sources to feel beautiful? or on the contrary-> we’ll drift into plastic surgery solutions?

I think it’s hard to judge the present times- it’s easier to have an opinion to see the past.

Today is Eclectic | postmodernism– I would say. In culture, art, music, fashion and beauty. I know women that don’t use make up, and women who are “full glam”. I know women who enjoy natural beauty solutions and those who prefer plastic surgery.

Everyone is beautiful in his or her own way.

That’s the beauty of our times- we can express ourselves as we want and what makes us happy.

I personally try to keep balance. I am not a biggest fan of overdone fake lips or cheeks, but delicate “corrections” that would help women if needed, why not?!

You also recommend cosmetics and fight to stop Micro Beads ,tell us a bit about it.

I think if I have a voice and I have an audience, it would be rude to ignore all the problems and not try to fight a bit for a right purpose. Micro Bead problem is a major issue in Europe. The U.S. and Canada solved that problem already.

We still can find Micro Beads in peelings, toothpastes etc. The problem is, it goes into the oceans and seas and the animals consume it and die. On top of it we are eating Micro Bead as well when consuming fish and sea food. 

How would you define your personal style?

I have no idea hahaha;). It changes all the time. I think what’s characteristic to my style is wearing vintage clothing. I like unique pieces, weird and even ugly. I like kitschy. I like to provoke.

I am bipolar a bit because there are days when I go totally into minimalism and the other day I am getting wild and eclectic.

I am fascinated by Jane Birkin style, Iris Apfel and movie character- Carrie Bradshaw. I never copy anybody though; I believe fashion is a tool to expressing ourselves and showcasing our individuality.

What’s your favorite piece of clothing/ accessory, that makes you feel amazing?

I guess there is no one, particular piece.  Outfits give me self-confidence, when matching my current mood, occasion and it’s styled well.

Currently I adore my magenta boots and big, yellow vegan fur, but I am pretty sure
I will target something else soon ;).

You live in the United Kingdom. How would you define British (women) fashion style? You’re Polish, how would you define Polish fashion style?

They say British are conservatives when it comes to fashion. I like to see children walking to school in the uniforms. I think it’s a great thing because it helps forge a sense of elegance. Not everyone needs to own a sense of style but everyone should know what to wear according to situation. British know that to be elegant you have to own a white shirt, great tailored jacked and shoes. That’s something that is missing in Polish fashion. Polish young people, especially men don’t know what to wear to look professional and elegant. They often feel stupid in suits and uncomfortable.  It’s too bad, really.

When it comes to London style in general, each district has his or her own “dress code”:

-       Close to Wembley stadium it’s a culture mix – like colorful sari, Polish boys in gym suits Lonsdale ;)

-       Cadmen- heavy martens, artful, often “to much”;

-       Buckigham Palace, Big Ben: Asian hats, sport shoes with visible socks, tourists with backpacks with cameras all over the place;

-       LuxuryKnightbirdge: hyper rich Dubai princesses in outfits that cost my year salary, young Asians wearing from top to toe LV, carrying bags from Chanel, top bloggers as well.

-       City: young, busy businessman’s in perfect tailored suits;

Of course I simplify all that but you have some picture: you literally find everything here!

What does Kinga do in her free time?

What does free time mean? Hahaha. But for real I watch YT videos, movies, reading books, playing ukulele, hunting in second hands, visiting galleries, sleeping and eating. These are, for sure, my favorites pleasures.

Any dreams?  plans for the future?

For now, I feel that I really wish that YT will become my full time job. I believe it can be possible. I have so many ideas and visions for what I could do but no time for all of it. Also, awhile ago I opened another channel in English language and I would like to focus on it in 2017. (link)

Afterwards, as I said before, no clear plans, I just go with the flow.

When do you feel the happiest?

When I have new challenges! When I make something totally new. When people appreciate what I do.

I like to feel that I’ve made something really good and I accomplished that without norms,

Disinterestedly. It gives me big pleasure and freedom.

I like smiling faces on the people I love, I cherish the moments with my family and friends I left in Poland. It’s priceless.

I like to play on ukulele and sing my favorite songs.

I like to find treasures in second hands.

I like to come home, take of my high heels, bra and make up.

I like to spend time with my fiancé (it still sound so fresh ;)). We are best friends, soul mates and we support each other. I recently discovered what Danish word “hyggie” means- turns out we are practicing it all the time without knowing.

What woman inspires you? Is there is any you would like to meet?

There are a lot of women that inspire me.

For sure unique persona Iris Apfel: she is wise, stylish, amazing- the only one of public figures that I agree in 100%. Every time I listen to her I feel like I hear myself. She is my Icon.

I admire Kim Cattaral as well. The character of Samantha from Sex and the City she created inspires me. Some people find her shallow and sexual, but for real she illustrates a strong, modern and independent woman. 

In the movie she has a breast cancer. Every single time I see the episode when she has a public speech, throwing her wig and cursing touches me and makes me tear up.  

A while ago I participated in French movie premiere with her „meet Monica Velour”. She played there an older porn actress. Each actress was escorted by a bodyguard, taking each step slow and carefully. When one of the bodyguards wanted to hold Kim, she smiled beautifully and almost ran down the stairs with the lightness of the butterfly. With high heels! She looked like a goddess. That moment was symbolic for me: beautiful, mature, independent woman!

Afterwards when it comes to style, I love Sarah Jessica Parker, Helenę Bonham Carter, Bjork.

For all her achievements I admire Polish top model Anja Rubik.

I would like to met Magada Gessler (Polish “Gordon Ramsay” - Restaurateur & TV Chef editors note), I love her honesty and no tolerance for false and cheating, so called “pathetic f* around”.

What women would you recommend for that interview?

I believe for more recognition to Sonia Hensler, she’s amazing, a polish illustrator, living in the U.K. I meet her by our common friends. She is an author of my logo The Pink Rook. She owns her brand La Punani – where she creates erotic illustrations. She has an amazing personality, amazing style and mega talent!

 Life quote?

Any song lirycs from Bob Dylan and Czeslaw Milosz poem.

You are amazing and a true inspiration, thank you for your time, 

 With love,

Agata

“The EMPRESS of life”- meet illustrator: Gabi David.

“The EMPRESS of life”- meet illustrator: Gabi David.

The Empress of life - Myrnelle Singh; creator of JOURNEY-  hair for life.

The Empress of life - Myrnelle Singh; creator of JOURNEY- hair for life.